شنبه ٠٤ خرداد ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار و تازه ها 
منو اصلی
اخبار > تهیه شناسنامه پدافندی ساختمان یک ضرورت اساسی تلقی می شود و باید در دستور کار نظام مهندسی قرار گیرد


  چاپ        ارسال به دوست

معاون فنی و نظامات سازمان پدافندغیرعامل کشور:

تهیه شناسنامه پدافندی ساختمان یک ضرورت اساسی تلقی می شود و باید در دستور کار نظام مهندسی قرار گیرد

به گزارش خبرنگار پایداری ملی، مدیرکل پدافندغیرعامل در نشست بررسی راهکارهای اجرایی شدن مبحث 21 مقررات ملی ساختمان ضمن محکوم نمودن حادثه تروریستی اهواز گفت :امروز وضعیت ساخت و سازهای شهری بدون رعایت ضوابط بالا دستی و طرح های تفضلی نگران کننده است. که این امر موجب می شود ما در شرایط بحران هزینه های هنگفتی را برای کاهش آثار ناشی از بحران هزینه کنیم .


حسین منفردی با اشاره به توانمندی های استان تدوین شیوه نامه اجرای مبحث 21 را گامی مهم برای ساخت و سازهای اصولی و کاهش حجم خسارات در بحران برشمرد .


معاون فنی و نظامات سازمان پدافندغیرعامل کشور: دانش فنی مهندسان مازندران بسیار بالاست

صدراله پوربرات معاون فنی سازمان پدافندغیرعامل با تأکید بر دانش فنی بالای مهندسان استان و پتانسیل موجود خواستار طراحی و اجرای الزامات پدافندغیرعامل در ساختمان های مشمول مبحث 21  شد و هدف از مبحث 21 را مقاوم سازی در کل استان و اماکن دارای جذابیت برای دشمن برشمرد و خاطر نشان کرد برای حصول به این امر تهیه شناسنامه پدافندی ساختمان دارای اهمیت، یک ضرورت اساسی تلقی می شود و باید در دستور کار نظام مهندسی قرار گیرد .


علی نیا رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، عضویت 35 هزار نفر در نظام مهندسی ساختمان استان و استقرار دبیر خانه ملی HSE در صنعت ساختمان را از ویژگی های برجسته استان مازندران برشمرد و خاطر نشان کرد از این قابلیت بایددر سطح ملی در حوزه ایمنی بهره کافی برده شود و در این راستا برنامه های خوبی با پدافندغیرعامل استان در حال تدوین می باشد .


٠٨:٤٤ - 1397/07/16    /    شماره : ١٣٧٩٥    /    تعداد نمایش : ٨٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج