دوشنبه ٠٥ آبان ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار و تازه ها 
منو اصلی
اخبار > نصب فیکساتور در منازل+نقاط پُرتصادف تهران


  چاپ        ارسال به دوست

نصب فیکساتور در منازل+نقاط پُرتصادف تهران

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، شاهین فتحی با اشاره به نصب فیکساتور در منازل برای پیشگیری از آسیب در حوادث اظهار داشت: فیکساتورهایی (تثبیت‌کننده) باید در منازل تعبیه شوند تا بدون لطمه خوردن به زیبایی وسایلی مانند کمدها، به ایمنی شهروندان در زمان حوادث کمک شود.

فتحی با بیان اینکه صداوسیما یکی از مجراهایی است که راحت‌تر می‌توانیم با مردم ارتباط داشته باشیم و نحوه مقابله با حوادث را اطلاع‌رسانی کنیم، گفت: در آخرین نشست کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی استان تهران از نماینده صداوسیما خواستیم با مدیریت شبکه تهران رایزنی کند تا هلال‌احمر بتواند نحوه مقابله با حوادث طبیعی احتمالی در تهران را به اطلاع‌ مردم برساند.

دبیر کار گروه امداد و نجات و آموزش‌های همگانی استان تهران ادامه داد: سایر اعضای کارگروه نیز مکلف شدند اگر برنامه آموزشی درخصوص حوادث دارند در اختیار دبیرخانه کارگروه بگذارند تا از طریق شبکه 5 به مردم منتقل کنیم.

فتحی در خصوص آموزش‌های مدنظر برای مردم گفت: نحوه مقابله با حوادث، آمادگی لازم مردم برای مقابله با حوادث، شناسایی حوادث تهدید‌کننده پیرامون مردم، اقدام مردم برای ایمن‌سازی محیط و آشنایی با وظایف مردم در زمان وقوع و پس از بحران جزو این آموزش‌ها هستند.

نصب فیکساتور در منازل

وی با اشاره به اینکه تحقیقات نشان داده است یکی از موارد آسیب به افراد در زمین‌لرزه‌ها ناشی از سقوط اجسام است، افزود: در جلساتی که در کارگروه امداد و نجات و آموزش‌های همگانی داشتیم از نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان عضو کارگروه خواسته بودیم در صورت امکان با اتحادیه صنف درودگران و مصنوعات فلزی هماهنگی کنند تا روی کمدها که احتمال افتادن آنها در زمان حوادث وجود دارد، وسایل یا اقلامی را تعبیه کنند تا به دیوار وصل شوند.

فتحی افزود: پس از صحبت‌های نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت با اتحادیه صنف درودگران و مصنوعات فلزی از این پیشنهاد استقبال شده بود و مقرر شد در نشست آینده با حضور نماینده پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و جمعیت هلال‌احمر علل آسیب‌ها در نتیجه سقوط اجسام و جلوگیری از خطرات آن بررسی شود.

دبیر کارگروه امداد و نجات و آموزش‌های همگانی استان تهران بیان کرد: فیکساتورهایی باید در منازل تعبیه شود تا بدون لطمه خوردن به زیبایی وسایلی مانند کمدها، به ایمنی شهروندان در زمان حوادث کمک شود.

نقاط پُرتصادف استان تهران

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان تهران در بخش دیگری به نقاط پُر تصادف استان تهران اشاره کرد و گفت: نقاط پیچ مرگ و دلیچاهی در جاده فیروزکوه، کفی عزیزآباد در اتوبان تهران-قم، جاده درختی در شهرستان ملارد، جاده هراز در منطقه آبعلی، از جمله نقاط پُرتصادف استان تهران هستند و مقرر شده اعضای کارگروه امداد و نجات و آموزش‌های همگانی استان تهران توجه بیشتری به این نقاط داشته باشند تا شاهد تصادفات کمتری در این نقاط باشیم. همچنین، مراتب به کمیسیون ایمنی راه‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد. البته این موارد مربوط به حوادثی است که هلال احمر نسبت به آنها امدادرسانی می‌کند.

به گزارش هلال احمر، در کار گروهی که نیروهای مسلح، وزارت بهداشت، سازمان بهزیستی، آموزش و پرورش، صداوسیما، نیروی انتظامی و بنیاد مسکن از اعضای اصلی کارگروه تخصصی امداد‌ و‌ نجات و آموزش همگانی استان تهران هستند، جمعیت هلال احمر استان تهران مسئول این کارگروه به شما می‌آید.


١٠:٤٢ - 1393/07/14    /    شماره : ٦٦٣٨    /    تعداد نمایش : ١٧٩٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج