شنبه ٠٣ آبان ١٣٩٩
صفحه اصلی > آموزش و فرهنگ سازی 
منو اصلی
آموزش و فرهنگ سازی


پدافند غیرعامل چیست؟
پدافند غیر عامل به مجموعه اقدامات مسلحانه ای که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقاء پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدها و اقدامات نظامی دشمن می شود.
 ٠٩:١٤ - 1395/05/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کلاس آموزشی
در راستای اجرای بند 7 سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) در حوزه پدافند غیر عامل و با هماهنگی سازمان پدافند غیر عامل برگزار شد.
 ١١:٠٨ - 1394/02/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
اطلاعیه
به اطلاع همکاران محترم شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران میرساند ، طی هماهنگی صورت پذیرفته با سازمان پدافند غیرعامل دوره آموزش عمومی تهدیدات سایبری در تاریخ 94/02/01 لغایت 94/02/02 از ساعت 9الی 13 در مرکز پزوهشهای غلات برگزار میگردد.
 ١٢:٥٨ - 1394/01/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
دانستنی های پدافند غیر عامل آشنایی با سازه امن و استحکامات دفاعی
پناهگاه ها: مسئله استفاده و یا ایجاد پناهگاه ها در کنار تاسیسات و سازمان های نظامی ،اداری و صنعتی و داخل شهر ها و مجتمع های بزرگ مسکونی و پناهگاه های خانوادگی نقش بسیار ارزشمندی در کاهش میزان تلفات انسانی حاصل از آثار سلاح های دشمن خواهد داشت . پناهگاه ها باید بتوانند در مقابل اثرات ناشی از جنگ افزار های متعدد از قبیل انفجار ،ترکش،شوک و هوای آلوده ناشی از دود ، غبار و هرگونه آلودگی ناشی از احتراق و اشتعال مواد منفجره ،مقاوم باشند. از این رو رعایت ویژگی هایی از قبیل استحکام سازه در برابر انفجار ،ممانعت از ورود هوای آلوده و دارا بودن تجهیزات فیلتراسیون در این گونه ابنیه توصیه می گردد.
 ١٣:٤٩ - 1393/09/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
نمونه‌هایی از پدافند غیرعامل در جهان
تفکر ساخت و احداث دیوارها و خطوط و دژهای دفاعی از قدیم‌الایام به عنوان یک اقدام دفاعی با هدف سد کردن و ایجاد مانع در مسیر تهاجم دشمن و ممانعت از مواجه شدن با حمله‌های غافلگیرانه دشمن مورد توجه دولت و ملت‌های مختلف بوده است که تاکنون نیز ادامه داشته است
 ١٢:٢٠ - 1392/10/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
تهديدات دربيانات فرمانده معظم كل قوا :
دشمن را نتوان حقير و بيچاره شمرد : آيا وقتى كه يك قدرت سيطره‏جو براى عقب نشاندن روحى و روانى يك ملت و شكستن اعتماد به نفس او، اينطور ناكام ميشود، آيا ساكت ميماند؟ جواب اين است كه نه، ساكت نميماند؛ دنبال راه‏هاى جديد ميگردد.
 ١٢:١٣ - 1392/10/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
تعاليم و ارزش هاي حيات بخش اسلام ناب محمّدي(ص)
موضوع پدافند غير عامل و بهره گيري از منافع آنها تنها زائيده عقل انسان نبود و خداوند بزرگ كه مخزن تمام علوم نزد اوست در آيه 80 از سوره مباركه انبياء مي فرمايد : (( وَ عَلَمناهُ صَنعَهَ لَبوُسٍ لَكُم لِتٌحصِنكٌم مِن بَاسكٌم فَهَل اَنتٌم شاكِرونَ ))
 ١٢:٠٩ - 1392/10/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
نگاه آینده‌پژوهانه به پدافند غیرعامل
به نقل از پایداری ملی: سناریوها در واقع تصاویر احتمالی آینده را در بر می گیرند و گاه به مقولاتی اشاره می کنند که ممکن است در آینده به شکل قطعی، تعیّن پیدا کند. به عبارتی آن فرایندی نظام یافته است که به اکتشاف و تحلیل عدم اطمینان و قطعیت موجود در نگریستن به آینده بلندمدت می پردازد.
 ١٤:١٤ - 1392/10/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاري دوره آموزشي مديريت بحران و سناريونويسي
كلاسهاي آموزش تخصصي مديريت بحران و سناريو نويسي طي جدول زمانبندي در تاريخ هاي 23،25، 27 آذر ماه سالجاري از ساعت 8 لغايت 12 در سالن همايشهاي مركز پژوهشهاي غلات برگزار گرديد.
 ١٢:٣٢ - 1392/10/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاري دوره آموزشي مديريت بحران و سناريونويسي
در راستاي اجراي بند 7 سياستهاي ابلاغي توسط مقام معظم رهبري (مدظله العالي ) در حوزه پدافند غيرعامل و همچنين تاكيدات مقام عالي شركت جناب آقاي مهندس قبادي در خصوص آموزش و فرهنگ سازي اين دبيرخانه اقدام برگزاري دوره تخصصي مديريت بحران و سناريو نويسي جهت همكاران محترم نموده است.
 ١٤:٣٧ - 1392/09/23 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 صفحه بعدی >>